Paslanmaz Boru

paylaş
Whatsapp'dan Bilgi Al
Ürün Detayı :

Ticari olarak paslanmaz borular iki şekilde imal edilmektedir. Dikişli borular ve çekme borular. Dikişli paslanmaz çelik borular HF kaynaklı TIG kaynaklı borular olarak iki farklı şekilde üretilmektedir. Dikişli borular daha ziyade dekor amaçlı kullanılmakta olup, çekme borular yüksek basınçlı proseslerde kullanılmaktadır.

Dikişli ve Dikişsiz Paslanmayan Boru


Paslanmayan Çekme Boru malları, dikişsiz ve dikişli olarak ikiye ayrılır ve bu şekilde üretimi sağlanır. Dayanıklılığı, paslanmaz yapıda bulunan kalitesi ve 304 numara kalite ile üretilmesi sayesinde günümüzde bolca alt ürün çeşitliliği bulunan bir ürün olarak yer alır.

Üretilme Şekillerine Göre Paslanmayan Boru Çeşitleri

Paslanmayan borular üretim çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Dikişsiz paslanmaz borular genel olarak yüksek basınçlı ortamlarda tercih edilir. Bu boruların diğer üretimlerine göre basınca daha fazla direnç sağlar. Bunun nedeni bu boru türünün parça halinde üretilmesi olmaktadır. Bu metot sayesinde yüksek basınçlara karşı sağlam bir yapıda olur. Dikişli boru, paslanmayan çekme borulara göre karşılaştırıldığında basınca karşı daha az dayanıklı olmakta. Bunun sebebi üretiminde dikiş yani kaynak kullanımıdır. Doğrudan boru formatında üretilmeden bazı işlemler sonrasında boru şeklini alır. Genel olarak düşük basınç bulunan hatlarda ve mimari açıdan kullanılmakta olmaktadır. Bunun sebeplerinden birisi  fiyatının diğer türdeki paslanmaz borulara göre uygun olmasıdır.

Müşteri Hattı
0216 415 99 30
Dudullu OSB Mah. DES 1.Cadde C-07 Blok No:78 Ümraniye / İstanbul